Dziś jest niedziela, 21.04.2024, imieniny Anzelma, Bartosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Spotkanie z mieszkańcami

Spotkanie z mieszkańcami

Grupa osob siedzaca przy stole (2)

W czwartek 15.02.2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Malanowie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowań na działania proekologiczne.

Spotkanie otworzył Wójt– Ireneusz Augustyniak, który poinformował mieszkańców, że Gmina Malanów przygotowuje się do złożenia wniosku w ramach działania 10.06 Przybliżenie Wielkopolski Wschodniej do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Pozyskanie tych pieniędzy umożliwi dofinansowanie mieszkańcom 70% kosztów zakupu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. W odróżnieniu od innych gmin zakładane jest, że w naszej gminie koszty audytu energetycznego sięgające ok 1000 zł nie będą musiały być pokrywane przez mieszkańców. Szczegółowe informacje o możliwości składania wniosków przez mieszkańców zainteresowanych dofinasowaniem pojawią się w najbliższym czasie na stronie malanow.pl, na fanpage gminy, na Facebooku oraz w aplikacji eKurenda.

Pozostałą część spotkania poprowadzili Gminny Doradca Klimatyczny – Marcin Kurzawa oraz Inspektor do spraw ochrony środowiska – Artur Nowicki.

Podczas spotkania mieszkańcy usłyszeli o założeniach:

Przypomniano także zgromadzonym, że w przypadku zmiany ogrzewania należy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (poprzez stronę https://zone.gunb.gov.pl/) złożyć nową deklarację o źródłach ciepła. Prowadzący omówili również nową funkcjonalność tej platformy: samodzielną inwentaryzację budynku. W końcowej części spotkania zarówno prowadzący jak i Wójt udzielili odpowiedzi na liczne pytania.

MK
Gminny Doradca Klimatyczny


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności