Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Radni jednogłośni. Wójt z absolutorium oraz z wotum zaufania

Radni jednogłośni. Wójt z absolutorium oraz z wotum zaufania

_DSC5191

20 czerwca br. odbyła się III sesja Rady Gminy. Radni po raz pierwszy w kadencji 2024-2029 zadecydowali o przyznaniu Wójtowi absolutorium oraz wotum zaufania.

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Gminy nad działalnością Wójta. Po zakończeniu roku budżetowego Rada Gminy ocenia pracę organu wykonawczego - Wójta - w zakresie działalności finansowej gminy. Procedurę absolutoryjną poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy i uchwała w sprawie wotum zaufania dla Wójta – więcej o tym dokumencie przeczytacie Państwo w osobnym artykule

https://ro.malanow.pl/aktualnosci/co-w-gminie-piszczy-raport-o-stanie-gminy-2023

Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2023 r., które przedstawiła Skarbnik Gminy p. Marzanna Szczap, wykonane dochody wyniosły 53.270.444,03 zł czyli 101,56% planu, natomiast wydatki stanowiły 55.114.549,82 zł tj. 95,70% planu, w tym wydatki majątkowe 19.751.074 zł. To najwyższa kwota w historii malanowskiego samorządu, jaką przeznaczono na inwestycje.

Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła zarówno sprawozdanie finansowe za 2023 r., jak i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2023 r. i przedstawiła Radzie Gminy Malanów wniosek o udzieleniu Wójtowi absolutorium. Również Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium Wójtowi z tytułu wykonania budżetu.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem oraz wszystkimi opiniami, Radni podjęli uchwałę o udzieleniu Wójtowi absolutorium.

Wójt podziękował wszystkim radnym i sołtysom za owocną współpracę oraz zaznaczył, że realizacja założonych w budżecie zadań możliwa była dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu wszystkich współpracowników urzędu i jednostek podległych.

Gratulujemy i życzymy Wójtowi dalszych sukcesów oraz owocnej pracy, na rzecz samorządu Gminy Malanów.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności