Dziś jest poniedziałek, 27.05.2024, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Znów posadzimy drzewa miododajne

Znów posadzimy drzewa miododajne

zielone liscie drzewa

To już kolejny raz, kiedy samorząd Gminy Malanów pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dotację za zakup sadzonek drzew miododajnych.  Dofinansowanie, zgodnie z umową z dnia 04.04.2024 r. wyniesie 20.000 zł. i jest to maksymalna wartość dofinansowania jaką można na ten cel otrzymać. Pozyskane Fundusze pozwolą na zakup i posadzenie 45 szt. klonów pospolitych. Wkład własny gminy wyniesie zaledwie 2.500,00 zł.

To kolejna edycja akcji nasadzeń drzew i krzewów miododajnych. Gmina Malanów uczestniczyła w  edycji w latach 2019, 2021 i 2022. Pozyskane wówczas sadzonki rosną na ulicy Parkowej (57 drzew) na terenie zielonym za tzw. Ośrodkiem Zdrowia (22 drzewa), w Dziadowicach tuż przy boisku piłkarskim (19 drzew).

Sadzenie drzew miododajnych  jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć zapobiegających wymieraniu pszczół, a ponadto poprawia jakość powietrza, jak również korzystnie wpływa na zmiany mikroklimatu.

A jeśli już mowa o wymieraniu pszczół, uczulając Państwa na los tych niezbędnych dla nas i naszej planety owadów zachęcamy do zapoznania się z apelem dotyczącym stosowania oprysków, który można znaleźć pod poniższym linkiem.

https://pzp.biz.pl/2023/04/26/apel-dotyczacy-stosowania-opryskow/

DM

zdj. Pixabay.com/gregovish


Pozostałe aktualności