Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Wybory sołeckie trwają

Wybory sołeckie trwają

Bibianna 1

W ostatni weekend a dokładnie w sobotę 8 czerwca, mieszkańcy Żdżenic, Poroża i Bibianny wzięli udział w wyborach sołeckich. Zmiana włodarza wsi nastąpiła jedynie w Bibiannie. Urzędującego od 2015 r.  na tym stanowisku Arkadiusza Wszędybyła zastąpi Bogumiła Wszędybył. Nowa Pani sołtys jest przewodniczącą miejscowego KGW, a także aktywnie działa w OSP Bibianna.

Oprócz sołtysa mieszkańcy Bibianny wybrali również Radę Sołecką w składzie: Bartosz Langa, Marlena Ressel,  Małgorzata Samulska, Monika Nowak i Krystyna Szczap.

W Żdżenicach i Porożu mieszkańcy postanowili zaufać dotychczasowym sołtysom tj. Mariuszowi Tomaszakowi i Hieronimowi Pyszlowi. Ich doświadczenie i dotychczasowe działania najwyraźniej zdobyły uznanie lokalnej społeczności, która postawiła na kontynuację sprawdzonych rozwiązań.

Podobnie jak w Bibiannie, tak również i tutaj mieszkańcy po wyborze sołtysa dokonali wyboru członków Rad Sołeckich. W Żdżenicach w skład nowej rady wchodzą: Arleta Jarek, Piotr Rakociński, Joanna Lebiodzińska i Radosław Budka.

W Porożu Radę Sołecką tworzą: Mariusz Tomasik, Marcin Bałwas, Piotr Tomasik, Agnieszka Woźniak,  Julian Skoliński i Ewa Frimus.

Jeszcze w tym tygodniu wybory odbędą się w Dziadowicach (11.06), Miłaczewku (12.06) i Malanowie (14.06).

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności