Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Wybory sołeckie na półmetku

Wybory sołeckie na półmetku

Rachowa 1

Za nami kolejny weekend z wyborami sołeckimi. Tym samym znamy już rozstrzygnięcia w 9 z 17 sołectw. W piątek i sobotę wybrano sołtysów i rady sołeckie w Malanowie, Rachowej i Miłaczewie.

W Malanowie funkcję sołtysa dalej sprawować będzie Grzegorz Kwiatkowski. Do rady sołeckiej wybrani zostali: Mateusz Stefaniak, Dawid Jóźwiak, Tomasz Czerniak i Kamil Strzelczyk.

Swoje stanowisko zachowała również dotychczasowa sołtys Miłaczewa p. Genowefa Trzmielewska. Panią sołtys wspierać będzie rada sołecka, którą tworzą: Kinga Niespodziańska, Tomasz Kędzia, Robert Gruszczyński oraz Piotr Stawicki.

Sołectwo Rachowa to drugie wśród sołectw naszej gminy, gdzie nastąpiła zmiana sołtysa. Mieszkańcy zdecydowali, że obecnego sołtysa Jerzego Frątczaka, który sprawował tę funkcje nieprzerwanie od 1998 roku, zastąpi p. Katarzyna Walaszczyk. Nowa pani sołtys będzie współpracowała z 5-osobową radą sołecką, w skład której weszli: Malwina Orligóra, Damian Musidlak, Renata Tomasik, Romuald Orligóra oraz Sylwester Stachowiak.

W tym tygodniu kolejne wybory odbędą się w sołectwach: Miłaczew Kolonia(18.06), Kotwasice (19.06), Targówka (20.06) oraz Grąbków (21.06).

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności