Dziś jest środa, 10.08.2022, imieniny Borysa, Filomeny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Wójt Malanowa z Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”

Wójt Malanowa z Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”

Wojt Malanowa prezentuje odznake i dyplom

W dniu 30 maja 2022 r. Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak z rąk Ministra Mariusza Kamińskiego otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Wręczenie odznaki odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W wydarzeniu uczestniczyli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker, a także samorządowcy z całej Polski.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu, np. za szczególne zasługi w działalności w jednostkach samorządu terytorialnego oraz ich związkach i stowarzyszeniach. Na rewersie odznaki, umieszczono napis „LABOR OMNIA VINCIT” (łac. „PRACA WSZYSTKO ZWYCIĘŻA”)

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r., podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności