Weź udział w Narodowej Loterii Paragonowej

Samochody Opel Insignia i Astra oraz nowoczesne laptopy i ipady czekają na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej, która ruszyła 1 października 2015 r. Najnowsza akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów zachęca Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma im uświadomić, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.
Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.
Co warto wiedzieć?
- Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.
- Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej http://www.loteriaparagonowa.gov.pl
- Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.
- Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
- Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów.
- Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wynik w dniu losowań.
- Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce.
- I jeszcze jedno: wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku!
- W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
Więcej informacji: www.loteriaparagonowa.gov.pl
Źródło: www.mf.gov.pl
Pozostałe aktualności
-
Kontrole pieców
-
Nie pal śmieci - zgarnij sadzonkę
-
Informacja o naborach Turkowskiej Unii Rzowoju
-
Konsultacje Programu Współpracy Gminy Malanów z organizacjami pozarządowymi na 2026 rok.
-
Konferencja dni OZE 2025 - weź udział
-
Dotacje na dom: Fundusze Europejskie dla czystszego środowiska i niższych rachunków
-
Audyt energetyczny – klucz do oszczędności i czystszego powietrza
-
Bartek – nasz dąb pod stałą opieką
-
86 rocznica wybuchu II wojny światowej
-
Wyróżnij swoją markę! Dołącz do szkolenia „Zrównoważony marketing w praktyce”
-
Święto Wojska Polskiego
-
Informacja z Tureckiej Izby Gospodarczej
-
Odbiór folii rolniczych już po żniwach
-
Informacja z Turkowskiej Unii Rozwoju - T.U.R.
-
Konkurs Turkowskiej Unii Rozwoju na „OGRÓD PRZYJAZNY NATURZE"