Dziś jest poniedziałek, 27.05.2024, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » VIII kadencja samorządu przechodzi do historii

VIII kadencja samorządu przechodzi do historii

_DSC4152

Każda kadencja jest wyjątkowa, ale ta naprawdę jest wyjątkowa. Wiedzieliśmy, że to jest pierwsza kadencja, która  będzie trwała 5 lat. W trakcie 2022 roku Parlament podjął ustawę o wydłużeniu kadencji o kolejne pół roku. W żadnej kadencji nie było takich przeciwności jak koronawirus… Ewenementem w tej historii było to, że samorząd musiał handlować węglem – mówił Przewodniczący Rady Gminy Malanów – Karol Płóciennik podczas LIX sesji Rady Gminy Malanów.

Choć formalnie VIII kadencja kończy się z dniem 30 kwietnia br. to wszystko wskazuje na to, że LIX sesja Rada Gminy Malanów była ostatnią.

Czwartkowe obrady (4 kwietnia br.) rozpoczęły się tradycyjnie od sprawozdania międzysesyjnego Wójta – Ireneusza Augustyniaka.  W kolejnych punktach radni m.in. przyjęli jednogłośnie sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, jak również dokonali zmian w gminnym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Po przegłosowaniu wszystkich uchwał przyszedł czas na podsumowanie kadencji 2018-2024. Obecna kadencja samorządu rozpoczęła się 21.10.2018 r., kiedy mieszkańcy wybrali 15 radnych. Dla 7 był to debiut, 6 radnych wybrano po raz drugi, natomiast 2 radnych (J.Frątczak i P.Jasiak) sprawowali swoje funkcje po raz czwarty. W sumie podczas 59 sesji nasi radni przyjęli 394 uchwały. 2 radnych tj. Przewodniczący – Karol Płóciennik i Wiceprzewodniczący – Jerzy Frątczak byli obecni na wszystkich sesjach. 1 nieobecność zanotowali  radni: Sławomir Ogrodowczyk i Józef Dzięcioł. Grażyna Harasna była nieobecna na 2 sesjach. Pozostali zanotowali 3 lub więcej nieobecności.

Przewodniczący Karol Płóciennik dziękując za współpracę wspomniał również o radnych i wójtach poprzednich kadencji. Jak podkreślił „Należy docenić wkład i zaangażowanie naszych poprzedników…”

Jaki koń jest każdy widzi – Powiedział Wójt Ireneusz Augustyniak. Podczas swojego podsumowania podziękował wszystkim radnym, sołtysom, dyrektorom, kierownikom i współpracownikom za wzorową współpracę w mijającej kadencji.

Nie od dziś wiadomo, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje, co widać w ogromie zadań zrealizowanych w tej kadencji malanowskiego samorządu… Przede wszystkim chciałbym podziękować mieszkańcom, wszystkim ludziom dobrej woli, bo ich głos i potrzeby zawsze były, są i mam nadzieję nadal będą dla mnie najważniejsze”. – dodał na zakończenie Wójt I. Augustyniak.

Nowy skład Rady Gminy Malanów poznamy prawdopodobnie już w najbliższy poniedziałek.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności