Dziś jest czwartek, 13.05.2021, imieniny Serwacego, Ofelii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Planeta Ziemia na dloni

Dziś tj. 22 kwietnia  obchodzimy „Światowy Dzień Ziemi”. W tym roku motywem przewodnim jest hasło "Przywróć naszą Ziemię".  Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.

Nie chodzi jednak o święta, hasła czy pustą gadaninę.  Musimy wszyscy zdać sobie sprawę z tego, że  korzystamy z tego, co oferuje nam nasza planeta. Potrzebujemy wody, powietrza ale również całego szeregu bogactw naturalnych, dzięki którym na co dzień możemy wygodnie przyjechać do pracy samochodem, ugotować obiad czy mieszkać w ciepłym i oświetlonym domu. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy bez wyjątku musimy troszczyć się o środowisko naturalne.

„Światowy Dzień Ziemi” jest okazją, żeby zacząć coś zmieniać, choćby małymi gestami, działaniami i postawą.  Ważne więc, żeby ratować to, co zostało do uratowania. Mimo, że niewielu z nas w to wierzy, musimy sobie uświadomić, że każde nawet drobne działanie, ale pomnożone przez dziesiątki, setki, tysiące a tym bardziej miliony jest na wagę wyższą  od złota. Nie oglądając się więc na innych zacznijmy od siebie. Zakręćmy krany podczas mycia zębów, zgaśmy niepotrzebnie zapalone światło lub zabierzmy wielorazową torbę na zakupy. To lub cokolwiek innego, byle realne działania na co dzień a nie tylko od święta albo gdy nam się przypomni  pomogą nam utrzymać nasz dom w dobrej formie.

DF

zdj. geralt/Pixabay.com


Pozostałe aktualności