Dziś jest środa, 17.04.2024, imieniny Roberta, Rudolfa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Srebrny Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Malanów

Srebrny Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Malanów

Czterech mezczyzn

Osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu odebrały w czwartek 9 listopada br. w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odznaczenia za swoją wyjątkową działalność, pracę i aktywność społeczną .Wśród odznaczonych znalazł się Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak, który otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Odznaczenia w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Dzisiejsza ceremonia jest wyjątkowa, ponieważ odzwierciedla Państwa trud i oddanie w służbie społeczeństwu. Ta uroczystość jest symbolicznym wyrazem wdzięczności za wyjątkową sumienność, profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywane zadania – mówił wojewoda Michał Zieliński.

Krzyż zasługi to polskie cywilne odznaczenie państwowe, ustanowione w 1923 r. Nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

Odznaczenie dzieli się na trzy stopnie:

I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

Serdecznie gratulujemy.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności