Dziś jest niedziela, 21.04.2024, imieniny Anzelma, Bartosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Spotkanie z przedsiębiorcami

Spotkanie z przedsiębiorcami

_DSC2837

We wtorek 23.01.2024 r. w Malanowie odbyło się spotkanie pod hasłem „Odkryj Siłę Wsparcia” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku w ramach cyklu spotkań z przedsiębiorcami.

Spotkanie w Malanowie otworzył Wójt Gminy Malanów - Ireneusz Augustyniak, a poprowadziła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Turku – Beata Bartczak.

Spotkania mają na celu przedstawienie miejscowym przedsiębiorcom planowanego przez Powiatowy Urząd Pracy zbioru instrumentów wsparcia jakie będą do wykorzystania w 2024 roku.

Podczas wizyty w Malanowie  miejscowi pracodawcy usłyszeli m.in. o proponowanych instrumentach wsparcia dla przedsiębiorców chcących tworzyć dodatkowe miejsca pracy. Dyrektor PUP w Turku przedstawiła również informacje o wsparciu dla osób młodych, osób z niepełnosprawnościami, osób 50+ a także o  projekcie „Droga do zatrudnienia po węglu”, przeznaczonym do aktywizacji zawodowej pracowników, byłych pracowników i ich rodzin z Grupy Kapitałowej ZE PAK.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia miejscowym przedsiębiorcom Gminnego Doradcy Klimatycznego, który m.in. służy pomocą w zakresie pozyskiwania dofinansowań na zadania i inwestycje związane z transformacją energetyczną i dążeniem do neutralności klimatycznej regionu.

Dla tych, którzy ze spotkania nie skorzystali proponujemy odwiedziny na stronie https://turek.praca.gov.pl/.

 

zamieściła: DF


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności