Dziś jest niedziela, 07.03.2021, imieniny Pawła, Tomasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Spotkanie Wójta z Sołtysami

Spotkanie Wójta z Sołtysami

Spotkanie Wójta z Sołtysami

W środowe popołudnie - 3 lutego br. - odbyło się kolejne spotkanie sołtysów z terenu Gminy Malanów z przedstawicielami samorządu gminnego – Wójtem, Sekretarzem Gminy oraz pracownikami. Podobne spotkania, zapoczątkowane przez obecnego Wójta, odbywają się cyklicznie, co w efekcie przekłada się na jeszcze lepszą współpracę z przedstawicielami poszczególnych sołectw. Dodatkowo w dobie pandemii spotkania stanowią pewną rekompensatę za brak udziału sołtysów w obradach rady gminy. Taki stan rzeczy wynika z konieczności ograniczenia liczby osób na sesjach do niezbędnego minimum.

W pierwszym, w nowym 2021 roku spotkaniu uczestniczył również Kierownik ARiMR w Turku - Jan Smak, który omówił najważniejsze, realizowane w 2020 roku przedsięwzięcia, a także przedstawił harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW (oba dokumenty załączamy pod artykułem).

Wójt przedstawił zebranym najważniejsze informacje ze sprawozdania międzysesyjnego. Część sołtysów otrzymała nakazy podatkowe. Zebranym przedstawiono również nową funkcjonalność w aplikacji eKurenda

Podczas narady Sołtysi mieli możliwość zgłaszania uwag i wniosków dotyczących aktualnych problemów w sołectwach. Poruszono tematy dotyczące m.in. stanu i utrzymania dróg gminnych i powiatowych, planowanych inwestycji a także innych bieżących spraw najbardziej istotnych dla poszczególnych społeczności lokalnych.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności