Spotkanie NGO

Podpisanie umów pomiędzy Gminą a organizacjami pozarządowymi stało się okazją do wspólnego spotkania. 15 kwietnia do stołu zasiedli przedstawiciele Urzędu oraz stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie Gminy Malanów. Podczas kilkudziesięciominutowej dyskusji rozmawiano o perspektywach, bolączkach i oczekiwaniach ze strony organizacji pozarządowych. Na bieżąco konfrontowano to z możliwościami gminy. Rozważaniom zostały poddane także pomysły na dalszy rozwój współpracy na linii trzeciego sektora i samorządu. Uczestnicy poruszyli również temat potencjalnego wspólnego działania organizacji na rzecz pozyskania środków zewnętrznych. Zważywszy na założenia nowej perspektywy unijnej, zawiązanie tego typu partnerstwa pomiędzy organizacjami pozarządowymi jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że podczas oceny składanych wniosków instytucje oceniające będą przyznawały dodatkowe punkty projektom realizowanym wspólnie a nie indywidualnie.
Obserwując zaangażowanie przedstawicieli trzeciego sektora w dyskusję, poruszaną tematykę a także pojawiającą się chęć współpracy pomiędzy organizacjami należy mieć nadzieję, że spotkanie to było początkiem cyklu wspólnych zebrań i zacieśniania więzi.
ŁN
Pozostałe aktualności
-

Dzień Ojca
-

Phishing w trakcie wakacji
-

Ogłoszenie dla mieszkańców
-

Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach. Ósme absolutorium dla Wójta Gminy Malanów.
-

Raport o stanie gminy
-

Oszustwa wakacyjne – jak nie popsuć sobie urlopu fałszywą rezerwacją?
-

Kompendium wiedzy o pompach ciepła
-

Badanie "Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych"
-

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego
-

Konkurs fotograficzny „PS WPR w obiektywie – wieś wczoraj, dziś i jutro"
-

Awans Gminy Malanów w rankingu Rzeczypospolitej
-

Dzień dziecka
-

Konkurs na najładniejszą posesję – czekamy na Wasze zgłoszenia
-

Uwaga hodowcy drobiu
-

Akcja rozdawania nasion roślin miododajnych dobiega końca