Dziś jest wtorek, 07.02.2023, imieniny Romualda, Ryszarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Rusza przyjmowanie wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego –węgla kamiennego

Rusza przyjmowanie wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego –węgla kamiennego

palenisko

Szanowni Mieszkańcy!

Informujemy, że w dniach od 15 listopada 2022 r. do 25 listopada 2022 r. przyjmowane będą wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego.

Wniosek o zakup preferencyjny węgla można:

  1. złożyć pisemnie w Urzędzie Gminy w Malanowie (Punkt Obsługi Klienta i Inwestora) w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30,
  2. złożyć za pomocą środków komunikacji elektronicznej (wniosek o zakup opatruje się  kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).
  3. przesłać na adres: Urząd Gminy w Malanowie, ul. Turecka 16, 62-709 Malanów. 

Wysłanie e-mailem skanu lub zdjęcia wniosku będzie niewłaściwe.

Do zakupu węgla od gminy uprawnione są osoby fizyczne w gospodarstwie domowym, które  spełniają łącznie poniższe warunki:

  1. są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego (konieczne jest, aby wnioskodawcą  o zakup preferencyjny paliwa stałego była ta sama osoba z gospodarstwa domowego, która ubiegała się o dodatek węglowy).
  2. dokonały zgłoszenia źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków,
  3. nie nabyły jeszcze węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę, (w podaną cenę nie wlicza się kosztów transportu) co potwierdzą złożonym oświadczeniem pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Ilość węgla dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:

  • 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r.,
  • 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. 

            Jednocześnie informujemy, iż Gmina Malanów dokona zakupu węgla od spółek wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych w sprawie wykazu podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego, tym samym Gmina nie bierze odpowiedzialności za jakość sprzedawanego mieszkańcom węgla.

Cena węgla wyniesie nie więcej niż 2000 zł za tonę.

Cena ta nie obejmuje transportu do odbiorcy końcowego oraz workowania.

Wniosek do pobrania w załączniku lub w urzędzie.

DM


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności