Dziś jest poniedziałek, 29.05.2023, imieniny Marii Magdaleny, Teodozji
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Rusza nabór wniosków na zakup preferencyjny węgla w 2023 roku

Rusza nabór wniosków na zakup preferencyjny węgla w 2023 roku

wegiel kamienny

Informujemy, że od 9 stycznia br. rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o preferencyjny zakup węgla na 2023 rok.

Wnioski prosimy składać do 31 stycznia 2023 roku:

  1. pisemnie w Urzędzie Gminy w Malanowie (Punkt Obsługi Klienta i Inwestora) w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30,
  2. za pomocą środków komunikacji elektronicznej (wniosek o zakup opatruje się  kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).
  3. przesyłając na adres: Urząd Gminy w Malanowie, ul. Turecka 16, 62-709 Malanów.

Do zakupu węgla od gminy uprawnione są osoby fizyczne w gospodarstwie domowym, które  spełniają łącznie poniższe warunki:

  1. są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego (konieczne jest, aby wnioskodawcą  o zakup węgla była ta sama osoba z gospodarstwa domowego, która otrzymała dodatek węglowy).
  2. dokonały zgłoszenia źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków,
  3. nie nabyły jeszcze węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę, (w podaną cenę nie wlicza się kosztów transportu) co potwierdzą złożonym oświadczeniem pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Przypominamy, że każde gospodarstwo domowe może zakupić łącznie 3 tony węgla w sezonie grzewczym 2022 -2023. Osoby, które do dnia 31 grudnia 2022 r. nie zakupiły węgla w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonały zakupu w ilości mniejszej niż 1,5 tony, mogą powiększyć limit określony od dnia 1 stycznia 2023 r., tj. o część niewykorzystaną w 2022 roku - maksymalnie do ilości 3 ton.

Cena węgla wynosi 2000 zł za tonę (niezależnie od rodzaju) i obejmuje transport do mieszkańców, natomiast nie obejmuje workowania.

Węgiel, który trafia do naszej gminy pochodzi od spółki WĘGLOKOKS SA.
(Kraj pochodzenia opału, który do tej pory został dostarczony to: Kazachstan, Kolumbia)

Gmina Malanów nie ma wpływu na jakość oraz pochodzenie sprzedawanego węgla.

Wniosek do pobrania w załączniku lub w urzędzie.

Jednocześnie informujemy, że nadal realizujemy wnioski złożone w 2022 roku.

DM

zdj. onzecreativitijd/pixabay.com


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności