Pszczoła w obiektywie – nasiona za zdjęcie!

I nastał maj! To miesiąc kwitnących sadów, pachnących bzów i konwalii. Przyroda obudziła się na dobre – nawet największe roślinne „śpiochy” wypuszczają już pierwsze listki.
Mówi się: „w maju jak w raju”, ale dzisiejsze łąki nie tętnią życiem tak, jak za dawnych lat. Rozejrzyjmy się wokół – dzikiej natury jest coraz mniej, a niemal każdy skrawek ziemi zagospodarował człowiek. Wycinamy kwitnące krzewy, orzemy łąki, a trawniki strzyżemy na krótko, walcząc z każdym „chwastem”. Wszystko wygląda porządnie, ale… gdzie mają się podziać i pożywić owady?
Zabraliśmy naturze wiele, więc oddajmy chociaż trochę.
Mamy dla Was paczki nasion roślin miododajnych: ozdobne dynie, słoneczniki oraz nasturcje (mała podpowiedź: kwiaty nasturcji są jadalne i pyszne, ale zostawmy ich trochę dla pszczół – nie o sałatki tu przecież chodzi!).
Jak zdobyć nasiona? To proste!
- Zrób ładne zdjęcie owadów (nie tylko pszczół!) lub kwiatów.
- Prześlij je do nas e-mailem na adres promocja@malanow.pl lub wrzuć w komentarzu pod postem o akcji na FB.
- Odwiedź nas w Urzędzie (np. przy okazji zakupów czy załatwiania spraw w Malanowie) i odbierz swoją paczkę nasion!
Zasady są jasne:
- Bez drukowania – przyjmujemy tylko wersję cyfrową.
- Jedno zdjęcie to jedna paczka (chcesz więcej? Prześlij więcej kadrów!).
- Brak ograniczeń wiekowych i ukrytych haczyków.
- Akcja trwa do końca maja lub do wyczerpania zapasów.
Ważne: Przesyłając zdjęcie (mailem lub w komentarzu), wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie przez nas do podsumowania akcji i promocji ochrony przyrody w naszej gminie.
No to do dzieła! Chwytajcie za aparaty, telefony i bawcie się dobrze. Czekamy na Wasze „upolowane” owady i kwiaty!
PS. Przypominamy że cały czas możecie otrzymać pakiet nasion przywożąc na PSZOK makulaturę lub szkło.
Dla pszczół, dla natury, dla naszej przyszłości
DM
Pozostałe aktualności
-

Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego
-

Rolniku! Nie czekaj do września z certyfikacją QMP
-

Cyberalert - wyciek danych 19 mln osób
-

Uwaga Granty - Turkowska Unia Rozwoju zaprasza na spotkanie
-

Wielkopolski Dzień Pszczół
-

Spotkanie z mieszkańcami dotyczące dofinansowań
-

Komunikat – uruchomienie syren alarmowych 1 sierpnia
-

Zmiany w programie Czyste Powietrze
-

„Poradnik bezpieczeństwa” dostępny również w Polskim Języku Migowym
-

Konferencja „Jak żyć długo i cieszyć się zdrowiem?” oraz warsztaty zielarskie - LGD TUR zaprasza
-

Wymieniłeś źródło ciepła? Pamiętaj o złożeniu deklaracji do CEEB
-

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowań
-

Pompa ciepła w samochodzie elektrycznym – jak działa i dlaczego zwiększa zasięg?
-

Płoszenie zwierząt niszczących uprawy
-

Odszedł Mieczysław Ogrodowczyk - wieloletni sołtys Sołectwa Targówka