Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Przedszkolaki spotkały się z Wójtem

Przedszkolaki spotkały się z Wójtem

DSC_0622

20 września 2013 r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Malanowie po raz pierwszy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wyruszyły na wycieczkę po „naszej małej ojczyźnie” jaką jest Malanów.

Jednym z punktów wycieczki było spotkanie przedszkolaków z Wójtem Gminy – Gerardem Krzeszewskim, który serdecznie powitał dzieci i obdarował ich słodkimi upominkami. Ponadto z okazji ich święta, Wójt Gminy życzył dzieciom, radości z uczenia się oraz aby czas zabaw przedszkolnych był dla nich czasem odkrywania coraz to nowych rzeczy i zjawisk, zadając jednocześnie coraz to nowe pytania i poszukując na nie odpowiedzi.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony przez Sejm by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, przyczyniając się jednocześnie do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu tego roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm.

Termin obchodów Dnia Przedszkolaka - 20 września - nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny, wtedy też organizowane są uroczyste pasowania na przedszkolaka.

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności