Dziś jest czwartek, 28.09.2023, imieniny Luby, Wacława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Ostrzeżenie przed oszustami podającymi się za pracowników Urzędu Gminy!

Ostrzeżenie przed oszustami podającymi się za pracowników Urzędu Gminy!

znak trojkat z czarnym wykrzyknikiem

Na terenie Gminy Malanów pojawiły się osoby, które odwiedzają mieszkańców w domach i podszywają się pod pracowników Urzędu Gminy lub Ośrodka Pomocy Społecznej, oferując pomoc w wypełnianiu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw oraz wniosku o dodatek osłonowy próbując w ten sposób wyłudzić dane osobowe.

Przestrzegamy Państwa że pracownicy urzędu nie odwiedzają właścicieli czy zarządców domów i nie zbierają od nich deklaracji. Urząd nie upoważnił też nikogo do świadczenia pomocy w wypełnianiu deklaracji w domach. W związku z takimi sygnałami trafiającymi do Urzędu, prosimy o zachowanie środków ostrożności.

Przy okazji przypominamy, że zgłoszenie źródłach ciepła można zrobić on-line, wchodząc na stronę www.zone.gunb.gov.pl

Każdy właściciel domu lub mieszkania musi do 30 czerwca tego roku złożyć deklarację, w której ujawni urzędnikom, czym się ogrzewa. Za niezłożenie deklaracji w terminie grozi kara finansowa, mandat w wysokości 500 zł, a jeżeli sprawa trafi do sądu będziemy musieli liczyć się z grzywną 5 tyś. zł.

Proszę Mieszkańców Gminy o zachowanie czujności.

 

zdj. OpenClipart-Vectors/Pixabay.com

zamieścił: DM


Pozostałe aktualności