Ośrodek Zdrowia po kolejnych remontach

Odnowione schody wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi w ostatnim czasie zyskał nasz „Ośrodka Zdrowia”. Podobny lifting przeszło tylne wejście do budynku. Teraz jest nie tylko ładnie, ale przede wszystkim bezpieczniej. Stare schody posiadały liczne uszkodzenia. W grudniu tego roku remont przeszła również awaryjna, przestarzała instalacja elektryczna w piwnicy. Dodatkowo również w tym roku budynek zyskał nową bramę garażową. Ta jest nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim szczelna i ocieplana, dzięki czemu budynek nie wychładza się od dołu.
Ku przypomnieniu, budynek Ośrodka Zdrowia w ostatnich latach przeszedł wiele prac remontowych. W ubiegłym roku budynek przeszedł duży i kosztowny remont instalacji centralnego ogrzewania z wymianą źródła ciepła włącznie. Na parterze, po kilkunastu latach udało się wreszcie dostosować łazienkę do potrzeb osób z niepełnosprawnościami fizycznymi i wyremontować tę dla personelu. Dodatkowo pomieszczenia przychodni przeszły gruntowne odświeżenie. Ze ścian zdjęto zniszczone panele, oświetlenie dostosowano do nowoczesnych wymogów w przychodniach. Zakończono także kilkuletni proces stopniowej wymiany drzwi. Tak szeroki zakres prac udał się dzięki pozyskaniu dodatkowych funduszy tj. nagrody w kwocie 250 tys. zł za wysoki wzrost zaszczepienia przeciw COVID-19 w okresie od sierpnia do października 2021. Gdyby tego było mało w ubiegłym roku dokonano wymiany instalacji kanalizacyjnej na poziomie piwnicy aż do ujścia. Wcześniej kanalizacja lubiła zgotować niespodziankę zapychając się nagromadzonym przez wiele lat tłuszczem i innymi równie nieprzyjemnymi zanieczyszczeniami.
Wcześniej, w 2019 roku remont przeszła również elewacja. Budynek był co prawda ocieplony, ale izolacja w postaci styropianu była uszkodzona a miejscami odspoiła się od starego tynku. Ponadto na całości pojawiły się plamy i zacieki od wody. Trzeba było więc przynajmniej miejscowo załatać przeciekający dach, wymienić uszkodzone rynny, naprawić ocieplenie i położyć nowy tynk, dzięki czemu budynek zyskał świeży, nowoczesny wygląd. W 2019 roku, zgodnie z zaleceniami po przeglądowymi wymieniono również drzwi do kotłowni, dostosowując je do wymogów określonych w przepisach prawa. Dodatkowo w międzyczasie dokonywano bieżących napraw, których oczywiście, jak to w nie najmłodszym już budynku nie brakowało a wszystko po to by zadbać o mienie gminy i mieszkańców, którzy właśnie w tym miejscu otrzymują pomoc medyczną.
DF
Galeria zdjęć
Pozostałe aktualności
-

Dzień Ojca
-

Phishing w trakcie wakacji
-

Ogłoszenie dla mieszkańców
-

Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach. Ósme absolutorium dla Wójta Gminy Malanów.
-

Raport o stanie gminy
-

Oszustwa wakacyjne – jak nie popsuć sobie urlopu fałszywą rezerwacją?
-

Kompendium wiedzy o pompach ciepła
-

Badanie "Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych"
-

Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego
-

Konkurs fotograficzny „PS WPR w obiektywie – wieś wczoraj, dziś i jutro"
-

Awans Gminy Malanów w rankingu Rzeczypospolitej
-

Dzień dziecka
-

Konkurs na najładniejszą posesję – czekamy na Wasze zgłoszenia
-

Uwaga hodowcy drobiu
-

Akcja rozdawania nasion roślin miododajnych dobiega końca

