Dziś jest piątek, 02.06.2023, imieniny Erazma, Marianny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Nie masz szybkiego internetu? Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl

Nie masz szybkiego internetu? Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl

osoba korzystajaca z tabletu

Rząd przygotowuje się do dofinansowania kolejnych projektów, które zapewnią dostęp do bardzo szybkiego internetu na obszarach tzw. „białych plam". Na stronie Cyfryzacja KPRM opublikowano listę adresów, które mogą zostać wyznaczone do dofinansowania m.in. w przygotowywanym konkursie w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy. (https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/publikacja-listy-tzw-bialych-plam---zaczynamy-kolejny-etap-budowy-sieci-szerokopasmowych)

Udostępniane listy to zbiór adresów w poszczególnych województwach, które według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej aktualnie nie posiadają dostępu do szybkiego internetu. Dla każdego z tych adresów zostały oszacowane potencjalne koszty zapewnienia dostępu do bardzo szybkiego internetu – umożliwiającego korzystanie z usług o przepustowości co najmniej 300 Mb/s (pobieranie danych) i 100 Mb/s (wysyłanie danych).

Udostępnione listy mają charakter poglądowy, orientacyjny i nie stanowią ostatecznych zbiorów tzw. „białych plam" wyznaczonych do dofinansowania ani nie należy ich też traktować jako ostatecznej informacji o szacowanych kosztach inwestycji.

Dane będą aktualizowane m.in. w oparciu o informacje ze strony internetowej https://internet.gov.pl/. Jeśli w danym punkcie adresowym nie ma dostępu do sieci, można zgłosić zapotrzebowanie na stronie www.internet.gov.pl

Jak to zrobić?

Wejdź na stronę internet.gov.pl

Zaloguj się przez Profil Zaufany lub przy pomocy dowodu elektronicznego z warstwą elektroniczną

Zgłoś zapotrzebowanie i weryfikuj prawdziwość danych!

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Łączności, który odpowiada za prowadzenie systemu, także weryfikuje prawidłowość danych kontaktowych operatorów i sprawdza, czy parametry usług, które zostały zaraportowane, są tożsame z tymi, które widnieją na stronie internetowej danego operatora.

Ewentualne uwagi do udostępnionych list – w tym do informacji o oszacowanych kosztach zapewnienia dostępu do szybkiego internetu - mozna kierować na adres sekretariat.DT@kprm.gov.pl.

 

Źródło: www.gov.pl

zamieścił: DM

zdj. Pixabay.com/fancycrave1


Pozostałe aktualności