Dziś jest niedziela, 28.11.2021, imieniny Zdzisława, Lesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Nakrętkomania z chęci pomagania

Nakrętkomania z chęci pomagania

IMG_20201223_122336880

Niejednokrotnie mieszkańcy Malanowa pokazywali jak bardzo nakręceni są na pomaganie. Gdy tylko pojawia się potrzeba otwierają swoje serca i portfele. Potrzeby niestety nie ustają. W ubiegłym roku zbieraliśmy na Wiktora, w tym roku na Olę i Kingę i choć każdy z nas marzy o tym, żebyśmy wszyscy byli zdrowi, to niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ. Najważniejsze jest jednak to, żeby być otwartym na potrzeby innych i nie odwracać się gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Jedną z form wsparcia potrzebujących jest zbieranie plastikowych nakrętek. Idea prosta i niewymagająca od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Tak naprawdę pozbywamy się czegoś co i tak trafiłoby do śmieci, tymczasem wrzucając je do specjalnie oznakowanych pojemników pomagamy konkretnej osobie. Kilka plastikowych korków ma niewielką wartość, jednak łącząc siły można uzbierać ich całkiem sporo, co w efekcie przekłada się na realne pieniądze.

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy w Malanowie pojemnik na nakrętki od lipca znajduje się w budynku urzędu. Nakrętki zbieraliśmy dla Kingi Podębskiej z Turku, a obecnie zbieramy dla Oli Zwolińskiej. Pojemnik zdążył się już zapełnić wiele razy co pokazuje,  że odzew mieszkańców jest pozytywny.

Ostatnio, jedna z naszych młodych mieszkanek wyszła z inicjatywą zakupu metalowych serduszek na nakrętki, które byłyby dostępne dla mieszkańców przez cały rok. Podobne pojemniki na nakrętki ostatnio cieszą się coraz to większą popularnością. Pomysł jest fajny i nie mówimy nie. Na początek jednak proponujemy inne rozwiązanie. Nasz „nakrętkowy” pojemnik będzie od teraz wystawiony przed budynkiem urzędu gminy i dostępny o każdej porze dnia. Jednocześnie prosimy o wrzucanie do pojemnika tylko i wyłącznie nakrętek a  nie śmieci bo i tak się zdarzyło. Informujemy przy tym, że wejście do urzędu jest monitorowane. 

Tymczasem robiąc ostatnie przedświąteczne porządki zachęcamy  do oddawania nam nakrętek, dbajmy o innych, o siebie i środowisko.

Wspólnie możemy więcej!!!

DM


Pozostałe aktualności