Dziś jest środa, 17.04.2024, imieniny Roberta, Rudolfa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Muzyczna uczta z Chopinem w tle

Muzyczna uczta z Chopinem w tle

_DSC2496

W piątkowy listopadowy wieczór miłośnicy muzyki klasycznej zasiedli w Sali szklanej aby uczestniczyć w wyjątkowym koncercie, który przeniósł ich w świat muzyki subtelnej i zupełnie innej niż ta którą na co dzień raczą nas rozgłośnie radiowe. Wieczór z muzyką klasyczną był kontynuacją wydarzeń, które tego dnia miały miejsce na malanowskim cmentarzu, gdzie odsłonięto pomnik Antoniny Krzyżanowskiej - babci Chopina.

Zgromadzonych licznie mieszkańców i przybyłych gości powitał Wójt Gminy – Ireneusz Augustyniak. Następnie głos zabrał Ryszard Sławiński – członek zarządu Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, który przybliżył zebranym niezwykle ciekawą historię powiązań rodziny Chopina jak i samego kompozytora z ziemią konińską, w tym i z Malanowem.

A potem przyszedł czas na głównych aktorów spotkania. Swoje muzyczne umiejętności zademonstrowali uczniowie PSM I st. im. W.Lutosławskiego w Turku. W świat muzyki wprowadziła wszystkich Marta Janicka –Dyrektor PSM w Turku. W trakcie koncertu można było usłyszeć melodie z repertuaru Fryderyka Chopina, jak również innych polskich twórców.

Przed malanowską publicznością zaprezentowali się: Karolina Podpora (fortepian), Wiktoria Marczyńska (gitara klasyczna), Wojciech Kaczorowski (akordeon), Alicja Kozieł (fortepian), Natalia Pacześna (saksofon), Amelia Pośka (flet) oraz zespół skrzypcowy (Amelia Marczak, Kalina Świderska, Alan Jurkiewicz, Hanna Więcławska, Jagoda Ptak, Anna Majda, Hanna Łajdecka, Letycja Stawicka, Helena Paszak) a także Monika Brzostowska, Irina Olas oraz Katarzyna Drzewiecka-Łużniak jako akompaniatorki.

Na koniec  nie mogło zabraknąć podziękowań, kwiatów oraz drobnych upominków dla wszystkich artystów piątkowego koncertu. Wójt, podziękował również Ryszardowi Sławińskiemu, za wsparcie i zaangażowanie w proces odkrywania związku naszej gminy z rodziną Fryderyka Chopina.

Wieczór z muzyką klasyczną to kolejne z cyklu wydarzeń zorganizowanych w związku z faktem, że Gminę Malanów i Chopina połączyła osoba babki i ciotki kompozytora.

Wszystko wskazuje, że to początek nowej tradycji i piękne dźwięki muzyki klasycznej zagoszczą w Malanowie na stałe.

Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem: Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Malanowie oraz  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie.

DM

zdj.iTurek.net / UGMalanów


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności