Dziś jest poniedziałek, 27.05.2024, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Malanowskie spotkanie z rolnikami

Malanowskie spotkanie z rolnikami

przemawia Ireneusz Augustyniak

W poniedziałek 13 marca 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu dopłat bezpośrednich dla wszystkich zainteresowanych rolników.

Ponad 100 producentów rolnych usłyszało wyczerpującą prelekcję, która dotyczyła m.in. zmian obowiązujących od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego, w tym o wzmocnionej warunkowości i ekoschematach. Wiodącym tematem spotkania były więc podstawowe informacje pozwalające rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowe, a trzeba przyznać, że zmiany w płatnościach bezpośrednich są niemałe.

Prelegentem podczas poniedziałkowego spotkania była Pani Elżbieta Dryjańska, główny specjalista ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście głównego organizatora czyli Wójta Gminy Malanów – Ireneusza Augustyniaka, który jak podkreślił, jako rolnik sam jest żywo zainteresowany tematyką spotkania.

Spotkanie swoją obecnością i słowem wstępnym na temat problemów polskiego rolnictwa uświetnił Pan Ryszard Bartosik - Sekretarz Stanu w MRiRW. Oprócz niego w spotkaniu udział wzięli Pan Mariusz Sroczyński - kierownik Rejonu VI WODR, Jan Radzimski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku, Jan Smak - kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Turku, a także Robert Żółtaszek – kierownik Placówki Terenowej KRUS w Turku.

 

zamieścił: DF


Galeria zdjęć

malanowskie spotkanie z rolnikami


Pozostałe aktualności