Dziś jest poniedziałek, 02.08.2021, imieniny Alfonsa, Kariny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Komunikat dot. ASF

Komunikat dot. ASF

cztery male swinie

UWAGA ROLNICY!

Cały teren powiatu tureckiego znajduje się w obszarze objętym ograniczeniami związanymi z wystąpieniem ogniska afrykańskiego pomoru świń. Gmina Malanów objęta jest ograniczeniami II oznaczonymi kolorem różowym zgodnie z załączoną mapą powiatu. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Turku oraz przestrzeganie ograniczeń i zaleceń związanych z ASF.

W związku z opublikowaniem rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE)  2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021r. ustanawiającego specjalne środki kontroli w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń, Wielkopolska Izba Rolnicza organizuje cykl powiatowych spotkań szkoleniowych w tym zakresie skierowane dla rolników.

Spotkanie informacyjne dla hodowców trzody chlewnej powiatu tureckiego w zakresie stosowania nowych zasad bioasekuracji ASF odbędzie się w Sali OSP w Smulsku, 22 czerwca 2021 r. o godzinie 10.00.

Kontakt do organizatora: Biuro Powiatowe WIR, tel. 733 170 780 lub e-mail: wirtur@wir.org.pl. Spotkanie poprowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku.


zamieścił: DM

zdj. ChiemSeherin/Pixabay.com


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności