Dziś jest środa, 17.04.2024, imieniny Roberta, Rudolfa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Kolejne spotkanie z sołtysami

Kolejne spotkanie z sołtysami

biale torby papierowe z nadrukiem

9 marca br. Wójt – Ireneusz Augustyniak, oraz pracownicy urzędu spotkali się z sołtysami z terneu gminy Malanów.

Na początku spotkania Wójt złożył życzenia i wręczył kwiaty paniom Sołtyskom z okazji Dnia Kobiet. Wszyscy sołtysi otrzymali z rąk Wójta okolicznościowe listy gratulacyjne oraz upominki z racji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa.

Podczas spotkania omówione zostały bieżące sprawy sołectw i całej gminy. Rozmawiano między innymi na temat: udziału w programie: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, szkolenia z dopłat bezpośrednich, spotkania w ramach programu „Czyste Powietrze”, rekrutacji do przedszkola, przyjmowania wniosków o wydanie skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej, opon rolniczych, zgłaszania potrąconych zwierząt oraz szkód wyrządzonych przez zwierzęta leśne i bobry, ilości użytkowników aplikacji eKurenda w poszczególnych Sołectwach, aktualizacji Liderów Odnowy Wsi, organizacji dożynek. Tradycyjnie także nie zabrakło rozmów o gminnych inwestycjach.

Spotkania z sołtysami odbywają się cyklicznie, a inicjatywa ta pozwala na lepszą współpracę z przedstawicielami poszczególnych sołectw oraz poznanie bieżących spraw i ewentualnych problemów mieszkańców.

DM


Pozostałe aktualności