Dziś jest poniedziałek, 02.08.2021, imieniny Alfonsa, Kariny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Gmina Malanów wśród laureatów akcji „Pod biało-czerwoną”

Gmina Malanów wśród laureatów akcji „Pod biało-czerwoną”

bialo czerwona

W ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej, zaprosiło samorządy z całej Polski do udziału w akcji „Pod biało-czerwoną”. Przedsięwzięcie miało na celu integrację Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

W myśl akcji Rząd RP ma zakupić maszty i flagi każdej gminie, która przystąpiła do projektu pod warunkiem zebrania przez dany samorząd odpowiedniej liczby głosów poparcia online. W przypadku gmin do 20 tys. mieszkańców było to 100 głosów, przy czym każdy mieszkaniec danej gminy mógł oddać tylko jeden głos poparcia na swoją gminę.

Z przyjemnością informujemy, Gmina Malanów znalazła się wśród laureatów akcji.

Jednak jak informuje ministerstwo w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakup i montaż masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie w projekt „Pod biało-czerwoną”, za każdy oddany głos na naszą gminę. Cieszy nas szczególnie fakt, że w tym trudnym czasie epidemii potrafiliśmy pokazać, że w dążeniu do wspólnego celu umiemy działać razem.

DM


Pozostałe aktualności