Dziś jest wtorek, 07.02.2023, imieniny Romualda, Ryszarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Gmina Malanów przystąpiła do rządowego projektu dotyczącego sprzedaży węgla

Gmina Malanów przystąpiła do rządowego projektu dotyczącego sprzedaży węgla

wegiel kamienny

Informujemy, że nasza gmina wyraziła chęć dystrybuowania węgla dla mieszkańców. W zeszłym tygodniu przesłaliśmy stosowne zgłoszenie. Obecnie oczekujemy na umowę ze spółką skarbu państwa, która sprzeda nam węgiel. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących sortymentu, jakości czy terminów dostaw opału.

Zgodnie z ustawą, węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły nabyć osoby, które spełniają wszystkie następujące warunki:

- złożyły wniosek o preferencyjny zakup węgla,

- są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego,

- są członkiem gospodarstwa domowego znajdującego się na terenie naszej gminy,

- wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie dokonał zakupu węgla i paliw węglopochodnych na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2.000 zł brutto. (m.in. w sklepach PGG, PGE Paliwa, Tauron ,Weglokoks, Bogdanka lub u innych dystrybutorów) w ilości co najmniej 1,5 tony w roku 2022 i 1,5 tony w roku 2023.

Ilość węgla, która może zostać sprzedana gospodarstwu domowemu po preferencyjnej cenie to 1,5 tony w 2022 roku i 1,5 tony w 2023 roku.

Mieszkańcy naszej gminy, którzy będą zainteresowani zakupem opału w cenie do 2000 zł/tonę będą musieli złożyć w urzędzie gminy odpowiedni wniosek.

Informację o rozpoczęciu przyjmowania wniosków (wraz ze wzorem wniosku) oraz pozostałe szczegóły związane ze sprzedażą węgla będziemy publikować na stronie urząd.malanow.pl, na naszym fanpage na Facebooku @GmMalanow oraz prześlemy poprzez aplikację eKurenda (więcej o aplikacji oraz link do jej pobrania na stronie: https://ro.malanow.pl/aktualnosci/nowe-funkcje-w-aplikacji-ekurenda).

 

zamieścił: DM

zdj. OnzeCreativitijd/Pixabay.com


Pozostałe aktualności