Dziś jest piątek, 02.06.2023, imieniny Erazma, Marianny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Gmina Malanów przekazała odblaski

Gmina Malanów przekazała odblaski

wojt przekazuje odblaski policji

Wójt Gminy Malanów przekazał na ręce dzielnicowego asp. sztab. Krzysztofa Aleksanderka elementy odblaskowe w postaci opasek i zawieszek.

Odblaski zostaną wykorzystane na potrzeby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu policjanci będą je przekazywać uczestnikom ruchu drogowego na terenie Gminy Malanów oraz uczestnikom spotkań profilaktycznych.

Odblaski zapewniają doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i wczesno-wiosennym, kiedy na drogach, nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność.

Piesi poruszający się bez jakichkolwiek odblasków są widoczni dla kierowców z odległości zaledwie kilku metrów. W przypadku używania odblasków ta odległość może wzrosnąć nawet do 200 metrów. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko nocą, wczesnym rankiem czy wieczorem, ale również podczas opadów deszczu.

Elementy odblaskowe warto umieścić na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców, gdyż wtedy ich widoczność jest najlepsza.

Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności