Dziś jest wtorek, 07.02.2023, imieniny Romualda, Ryszarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Dodatek węglowy - informacja

Dodatek węglowy - informacja

wegiel kamienny

Przypominamy, że z dniem 30 listopada upływa termin składania wniosków o przyznanie dodatku węglowego.

Informujemy jednocześnie, że zmianie uległy przepisy dotyczące przyznawania dodatków węglowych. Zgodnie z interpretacją Ministerstwa Klimatu i Środowiska nowe przepisy pozwalają na przyznanie dodatków dla kilku gospodarstw domowych mieszkających pod jednym adresem (np. dwa domy mieszkalne na jednej posesji, pod jednym numerem lub budynek wielolokalowy bez wydzielonych numerów lokali), pod warunkiem, że wnioskujący podjął kroki formalne, prowadzące do nadania odrębnego adresu miejsca zamieszkania.

Wnioskujący o dodatek węglowy musi udowodnić, że wystąpił o nadanie numeru budynku lub lokalu. Dodatkowo z każdym wnioskodawcą zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy w miejscu jego zamieszkania, który potwierdzi odrębność budynków lub lokali.

Równocześnie obowiązują dalej przepisy, mówiące o tym, że nie można przyznać kilku dodatków węglowych dla wielu gospodarstw domowych mieszkających w jednym lokalu mieszkalnym.

Osobom starającym się o nadanie odrębnego numeru budynku lub lokalu przypominamy o konieczności złożenia w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Malanowie deklaracji o gospodarowaniu odpadami.

 

zamieścił: DM


Pozostałe aktualności