Dziś jest poniedziałek, 26.09.2022, imieniny Justyny, Cypriana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

CEEB

W okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku właściciele i zarządcy budynków mieli obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Informowaliśmy o tym kilkukrotnie na stronie malanow.pl, na łamach Gazety Malanowskiej, na fanpage gminy na Facebooku oraz poprzez eKurendę. Za niezłożenie deklaracji grozi kara finansowa do 5000 zł. Wymierzana jest ona, gdy odpowiedni organ stwierdzi brak deklaracji. Niestety nie wszyscy właściciele i zarządcy budynków zdążyli zrealizować ten obowiązek. Aby uniknąć konsekwencji należy jak najszybciej odwiedzić stronę https://ceeb.gov.pl/ i wypełnić elektroniczną deklarację.

 

Osoby, które nie pamiętają, czy złożyły deklarację, albo potrzebują potwierdzenia złożenia deklaracji np. w związku z zakupem opału bądź też chcą zmienić złożoną deklarację mogą to zrobić poprzez stronę https://ceeb.gov.pl/

 

Przypominamy też, że w przypadku uruchomienia nowego źródła ciepła, wymianie bądź likwidacji dotychczasowego należy w terminie 14 dni od jego uruchomienia bądź likwidacji poprzez wspomnianą stronę zaktualizować informacje.

 

ŁN


Pozostałe aktualności