Dziś jest poniedziałek, 15.07.2024, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Bezpieczni podczas Święta Zmarłych

Bezpieczni podczas Święta Zmarłych

znicz (2)

Przygotowania do uroczystości związanych z obchodami Wszystkich Świętych powodują zwiększenie aktywności mieszkańców naszego powiatu. W tym szczególnym okresie pamiętać należy także o własnym bezpieczeństwie, tak, aby szczęśliwie dojechać na cmentarz oraz z niego wrócić nie stając się przy tym ofiarą kradzieży czy też włamania.

Turkowscy policjanci w okresie świątecznym jak i w okresie poprzedzającym przeprowadzą szereg działań prewencyjnych. Celem tych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby swoich bliskich. W okolice nekropoli zostanie skierowana większa liczba patroli. Policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Będą pomocni w trakcie dojazdów i wyjazdów z parkingów przy cmentarzach.

Jednak prowadzone działania prewencyjne nie zwalniają nikogo z zachowania czujności. Nasze roztargnienie lub nieuwaga, może zostać wykorzystana przez złodzieja lub włamywacza.

Aby temu zapobiec mamy dla Państwa kilka rad, które mogą uchronić samych Państwa jak też Wasze mienie:

  • pamiętajmy, aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie, dom (pozamykać drzwi i okna, włączyć instalację alarmową, powierzyć pieczę nad swoją nieruchomością sąsiadowi),
  • w trakcie podróży na cmentarz pozostawmy swój pojazd na parkingach, które są nadzorowane, w miarę możliwości korzystajmy z komunikacji publicznej,
  • w trakcie wizyty na cmentarzu pamiętajmy, aby nie zbierać dużej ilości pieniędzy, niepotrzebnych w tym momencie dokumentów, które mogą stać się łupem kieszonkowców,
  • pamiętajmy też o tym, aby w samochodach, które pozostawimy bez właściwego nadzory w rejonie cmentarza nie zostawiać cennych przedmiotów, torebek, telefonów komórkowych, które to przedmioty są łakomym kąskiem dla złodziei.

W tym szczególnym okresie, jakim jest Święto Zmarłych nie zapominajmy również o rozważnym i rozsądnym korzystaniu z dróg:

  • pamiętajmy o tym, aby wybierając się w podróż być wypoczętym a trasę pokonywać etapami,
  • zapinajmy pasy bezpieczeństwa, dopilnujmy, aby pasy zapieli wszyscy pasażerowie,
  • zachowajmy szczególna ostrożność w rejonie cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje,
  • zwiększone natężenie ruchu pieszych,
  • nie jeźdźmy na pamięć szczególnie w rejonie nekropolii, stosujmy się do obowiązującego oznakowania,
  • stosujmy się do poleceń policjanta kierującego ruchem, pamiętajmy, że jego polecenia są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych.

Źródło: www.turek.policja.gov.pl

 

Ponadto informujemy, że w dniach 01.11.-03.11.2013 r. (piątek - niedziela) nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do cmentarza parafialnego w Malanowie.

 


Pozostałe aktualności