Dziś jest sobota, 20.07.2024, imieniny Czesława, Hieronima
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Czyste Powietrze » Spotkanie z mieszkańcami dotyczące zmian wprowadzonych w programie "Czyste powietrze"

Spotkanie z mieszkańcami dotyczące zmian wprowadzonych w programie "Czyste powietrze"

Spotkanie infoemacyjne 2

W dniu 13 marca 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne dla mieszkańców gminy dotyczące programu priorytetowego „Czyste powietrze”. Podczas spotkania omówione zostały zmiany wprowadzone w programie, a także możliwości otrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach zmian Programu podwyższone zostały progi dochodowe. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą gdy:

  • dochód roczny Wnioskodawcy nie przekracza kwoty 135 000 zł – w ramach Części 1) Programu,
  • przeciętny miesięczny dochód na jednego członka jej gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta zgodnie z art. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska, nie przekracza kwoty 1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym, 2 651 zł w gospodarstwie jednoosobowym – w ramach Części 2) Programu.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowanie, a mieszkańcy otrzymali wyczerpujące informacje dotyczące programu i możliwości skorzystania z dotacji w celu poprawy efektywności energetycznej swoich domów.

ArNo


Galeria zdjęć