Dziś jest niedziela, 23.02.2020, imieniny Damiana, Romany
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP za nami

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP za nami

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP za nami

13 października odbyły się wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Frekwencja w naszym kraju wyniosła 61,74%, również mieszkańcy naszej Gminy dość licznie podążyli do urn wyborczych, co przełożyło się na frekwencję, która wyniosła 51,06%.

KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskał na terenie naszej gminy 1571 głosów, z czego 1028 głosów należało do Ryszarda Bartosika. Komitet Wyborczy PSL otrzymał 378 głosów, z czego 274 zdobyła Anna Majda. KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni uzyskał 253 głosy, z czego 75 głosów oddano na  Tomasza Nowaka. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył 189 głosów, z czego 71 głosów przypadło w udziale Paulinie Nowak.  Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskał 169 głosów, z czego 69 głosów uzyskała Anna Bryłka. Natomiast Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów otrzymał 34 głosy, natomiast 23 z nich przypadły w udziale Eugeniuszowi Maciejewskiemu.

Głosowanie w wyborach do Sejmu RP w poszczególnych obwodach wyglądało następująco:  

W związku z powyższym KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 5 mandatów, Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni 2 mandaty, a Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe i Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej po 1 mandacie.

Głosowanie w wyborach do Senatu RP w poszczególnych obwodach wyglądało następująco:

 

W związku z powyższym mandat uzyskała Małgorzata Budner.

Szczegółowe informacje uzyskać można pod adresem:

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/gm/302705

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/senat/gm/302705

DW


Pozostałe aktualności