Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Rafałowi

Rafałowi

Rafałowi

W dniu 23.08.2017 r. dotarła do wielu z nas wiadomość o tragicznej śmierci Rafała Kąciaka, wieloletniego pracownika Urzędu Gminy w Malanowie, Sołtysa wsi Grąbków i członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąbkowie i Targówce.

Rafał pracował w naszym urzędzie od  września 2003 roku, zajmował stanowisko ds. zamówień publicznych. To między innymi dzięki jego pracy, dużemu zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu na terenie naszej gminy udało się wykonać wiele inwestycji. Jednak to dla Rafała było za mało. Jako człowiek czynu społecznego od 2006 roku podjął się roli Sołtysa w swojej miejscowości, był też jednym z najbardziej aktywnych strażaków.

Jako były komandos przywiązywał wagę do rozwoju fizycznego młodzieży. To właśnie dzięki jego staraniom w świetlicy wiejskiej w Grąbkowie powstała siłownia, z której korzysta młode pokolenie. Prywatnie „Rafcio Gubernator” wcześniej nazywany „Polską” był postacią nietuzinkową, a jego życie obserwowane z boku wydawało się wyjątkowo intensywnym. Z jednej strony niezwykle  rzeczowy urzędnik, zdolny do wyszukiwania rozwiązań w najtrudniejszych sytuacjach, jakim musiał sprostać jako pracownik Referatu Inwestycji i Rozwoju, z drugiej strony kolega, z którego  pomocy i doświadczenia  mogliśmy korzystać. Wielu z nas znało Rafała od dzieciństwa i darzyło go dużą sympatią. Wspominając dziś wiele sytuacji z życia prywatnego i pracy nie sposób powstrzymać uśmiechu na twarzy... Rafał pozostanie w naszej pamięci na zawsze, dlatego z wielkim żalem żegnamy Go, łącząc się w bólu z jego bliskimi.

Ze względu na to, iż wypadek jakiemu uległ nasz Kolega miał miejsce poza granicami naszego kraju nie jesteśmy w stanie podać nawet przybliżonego terminu uroczystości pogrzebowych. Dlatego też  właśnie w tej chwili, chociaż przez moment  oddajmy cześć  pamięci naszego Kolegi.

Rafale ...

„ A kiedy przyjdzie także po mnie

Zegarmistrz światła purpurowy

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza

Na wszystko jeszcze raz popatrzę

I pójdę nie wiem gdzie - na zawsze.”

 

Fragment utworu Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz Światła Purpurowy” napisany przez Bogdana Chorążuka – znany Rafałowi

Pracownicy Urzędu Gminy w Malanowie

 

                                                                                             

 


Pozostałe aktualności