Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Portal biznes.gov.pl dla przedsiębiorców

Portal biznes.gov.pl dla przedsiębiorców

Portal biznes.gov.pl dla przedsiębiorców

Instytucje państwowe, w tym Ministerstwo Rozwoju  chcąc przyczynić się do większego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w zarządzaniu państwem i komunikacji z przedsiębiorstwami podjęły stosowne działania, których efektem jest funkcjonujący dziś serwis informacyjno–usługowy biznes.gov.pl.

Portal biznes.gov.pl jest ściśle powiązany z funkcjonującym systemem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). 

Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających lub już prowadzących działalność gospodarczą, którego celem jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Serwis łączy w sobie wiele usług. Za jego pomocą można m. in. składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez Internet. W serwisie dostępny jest opis urzędowych usług oraz gotowe formularze dla przedsiębiorców.

Znajdziemy tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

Serwis spełnia również rolę wyszukiwarki danych kontaktowych wszystkich instytucji obsługujących przedsiębiorców. Daje praktyczne instrukcje, jak sobie radzić w biznesie i umożliwia realizację spraw administracyjnych drogą elektroniczną.

Dodatkową i niezwykle ważną funkcją serwisu jest prowadzenie Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, to jest punktu informacyjnego przeznaczonego dla przedsiębiorców i administracji. Zachęcamy więc do skorzystania.

D.F.


Pozostałe aktualności