Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Plenerowa sesja

Plenerowa sesja

W czwartkowe popołudnie odbyła się XXXI Sesja Rady Gminy Malanów. O ile sesja była zwyczajną, o tyle miejsce było niezwykłe. Co prawda Radni przywykli już do zaproszeń Sołtysów i obradowania w świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy. Wszak jest to okazja dla Sołtysów, Rad Sołeckich i mieszkańców na pochwalenie się wykorzystaniem środków z funduszu sołeckiego. Jednakże tym razem miejsce było dużo bardziej nietypowe: plac gminny w Sołectwie Miłaczewek. Mieszkańcy tego Sołectwa nie mają świetlicy wiejskiej, jednakże dzięki środkom z funduszu sołeckiego kupili i ogrodzili plac z przeznaczeniem na stworzenie zaplecza kulturalno-sportowego. I na tenże plac zaprosiła Radnych Pani Sołtys Karolina Kolenda. Sesja ta była też nie lada wyzwaniem logistycznym dla urzędników odpowiadających za przygotowanie obrad Rady. Dużą obawą napawała wszystkich pogoda, tym bardziej, że im bliżej godziny rozpoczęcia obrad, tym więcej chmur pojawiało się na niebie. Na szczęście pogoda dopisała i sesja ‘uszła Radnym na sucho’.

O tym, że zorganizowanie i przeprowadzenie Sesji Rady Gminy w plenerze może być interesujące mógł świadczyć fakt, że na obrady przybyli dość licznie mieszkańcy.

Podczas sesji Radni między innymi rozpatrzyli pozytywnie projekty uchwał dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego w dla miejscowości: Feliksów, Malanów, Grąbków, przejęcia w drodze darowizny budynku dawnej Policji w Malanowie, określenia wymagań dla firm chcących wywozić nieczystości z szamb, przekazania dotacji na remont zabytkowego kościoła w Malanowie czy zmian budżetowych.

Po zakończonej sesji Pani Sołtys Karolina Kolenda zaprosiła wszystkich przybyłych na poczęstunek z grilla. Była to okazja dla mieszkańców, Radnych, Sołtysów i władz gminy do dyskusji w mniej oficjalnej atmosferze.


Pozostałe aktualności