Dziś jest poniedziałek, 26.08.2019, imieniny Marii, Natalii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2017 ROKU W MALANOWIE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2017 ROKU W MALANOWIE

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2017 ROKU W MALANOWIE

Drodzy Mieszkańcy Gminy Malanów !

            11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Pięć pokoleń Polaków czekało na tę chwilę, co kilkanaście, kilkadziesiąt lat przypominając państwom zaborczym czynem zbrojnym, że niepodległość jest dla Polaków najważniejsza.

            Tak jak na niepodległą Rzeczypospolitą Polacy czekali wytrwale, poświęcając przez ponad wiek życie, majątek osobisty i szczęście rodzinne dla jej przywrócenia. Tak o niepodległą już Polskę walczyli, granice jej określając krwią, budując w tym samym czasie jej nowe instytucje i wznosząc państwo od podstaw przez lat blisko pięć.

            W zdarzeniach zbrojnych i wysiłku budowania sprawnej i nowoczesnej Rzeczypospolitej w roku 1918 i latach późniejszych brali także udział Malanowianie. To także ich pamięci oddamy hołd 11 listopada 2017 roku podczas uroczystości upamiętniających 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  

            Zapraszamy Państwa do udziału w uroczystościach 99 rocznicy odzyskania niepodległości w Malanowie. Prosimy jak co roku o wywieszenie narodowych flag na domach i budynkach instytucji, o udział w mszy świętej sprawowanej w intencji niepodległej Polski, o udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej.

Do zobaczenia 11 listopada w Malanowie.

 

                Andrzej Toms                                                                 Sławomir Prentczyński

                  Przewodniczący                                                                          Wójt

             Rady Gminy Malanów                                                                Gminy Malanów

 


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności