Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Młodzi plastycy dla Malanowa

Młodzi plastycy dla Malanowa

Młodzi plastycy dla Malanowa

   Kilkukrotnie w ubiegłym i w tym roku przebywali    w Malanowie młodzi plastycy z Liceum Plastycznego w Kole, którzy najpierw poszukiwali tematów i zbierali informacje do swoich prac dyplomowych, potem dokumentowali fotograficznie obiekty i miejsca, które stać się miały tematami tych prac.

   Grupa dziewięciorga młodych ludzi, by móc dobrze przygotować swoje prace i obronić je później na egzaminie musiała poznać historię i współczesność Malanowa, rozpoznać charakterystyczne miejsca i plastyczne mocne strony naszej gminy. Oczywiście wykazać się także przed komisją egzaminacyjną pracami ukazującymi ich samodzielność i umiejętności plastyczne.

   Na tematy swoich prac wybrali bardzo różne zagadnienia. Dwoje z plastyków wybrało przygotowanie projektów wizualizujących plan zagospodarowania przestrzennego obszaru wokół Ośrodka Zdrowia w Malanowie.

   Kolejne dwie absolwentki opracowały projekty kalendarzy. Tworzone różnymi technikami plastycznymi, od urokliwych i malowniczych, atmosferycznych obrazów olejnych, zamienionych później na karty kalendarzy, po fascynujące prostotą i ascezą grafiki w niezwykły sposób obrazujące obiekty, miejsca i detale architektoniczne Malanowa i okolic.

   Kolejne prace zostały poświęcone identyfikacji wizualnej, logotypom i graficznym projektom, które stosowane mogą być w promocji gminy, budować mogą jej odrębny i oryginalny wizerunek. Na deser trafiła nam się także praca, której tematem stał się system identyfikacji wizualnej Urzędu Gminu w Malanowie. Z wszelkimi możliwymi tablicami, tabliczkami, strzałkami i informacjami.

   Dużo, bardzo dużo. Teraz wspólnie będziemy "czytać" przekazane nam prace, szukając dla nich jak najlepszego praktycznego zastosowania. Prace w wersji elektronicznej wraz z prawem do ich wykorzystania zostały gminie przekazane na własność.

   Inaczej jest z obrazami olejnymi, które są własnością Liceum Plastycznego, ale które liceum postanowiło przekazać mieszkańcom gminy w zamian za darowizny na rzecz Stowarzyszenia działającego na rzecz szkoły (mają sfinansować część kosztów wydania monografii o przepięknie przez szkołę odrestaurowanym pałacu w Kościelcu, w którym teraz mieści się Liceum).

   Wartość obrazów wyceniono na minimum 200 złotych za każdy i zainteresowani ich posiadaniem z co najmniej tak dużą darowizną muszą się liczyć.

   Gdzie zatem można obejrzeć obrazy i prace tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego w Kole ?

   Były już w części prezentowane w Urzędzie Gminy, do 27 maja będą wystawiane w Malanowskim Gimnazjum, potem będziemy mogli je zobaczyć pod namiotami festynowymi podczas "Dni Malanowa", by od 1 czerwca mogły być prezentowane w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie.

Oczywiście są także ilustracją do niniejszego artykułu.

   A co jeśli któryś z obrazów nam się spodoba i będziemy chcieli powiesić go we własnym domu ? Otóż do dnia 2 czerwca br. pani dyrektor CKiBP - Małgorzata Przygońska przyjmuje deklaracje chęci posiadania takiego obrazu, natomiast po 5 czerwca, przyjmuje także w imieniu stowarzyszenia przy Liceum Plastycznym - darowizny i przekazuje obrazy nowym ich właścicielom.    

SE


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności