Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Mieszkańcy gminy zarejestrowani w ZIP

Mieszkańcy gminy zarejestrowani w ZIP

Mieszkańcy gminy zarejestrowani w ZIP

W dniach 12-13.11.2013 r. przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia rejestrowali mieszkańców Gminy Malanów w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Z możliwości uzyskania dostępu do systemu ZIP poprzez rejestrację w systemie i odbiór danych tj. loginu i hasła łącznie skorzystało prawie 300 osób. To najwyższy wynik w powiecie tureckim świadczący o dużym zainteresowaniu mieszkańców gminy. Przedstawiciele Oddziału Wielkopolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia rejestrowali chętne osoby tylko przez 6 godzin dziennie co daje średnio 2 minuty na każdą osobę. Można więc zauważyć, że rejestracja w ZIP jest bardzo szybka.

Ponadto informujemy, że ze względu na duże zainteresowanie, w przyszłości planowane jest ponowne zorganizowanie mobilnego punktu ZIP. Wówczas będzie można również zarejestrować swoje niepełnoletnie dzieci, gdyż na chwile obecną system nie posiada takiej możliwości.

Przypomnijmy, że ZIP jest Zintegrowanym Informatorem Pacjenta, dzięki któremu każdy w domu przed komputerem może sprawdzić jakie świadczenia zdrowotne zostały wykonane, potwierdzamy też swoje uprawnienia do bezpłatnego leczenia. Sprawdzamy do jakiego lekarza rodzinnego i położnej jesteśmy zadeklarowani, uzyskujemy dostęp do informacji o kolejkach oczekujących, realizacji wniosków ortopedycznych, zrealizowanych receptach refundowanych oraz wysokości tej refundacji i lecznictwie uzdrowiskowym. Wszystko w domu przed monitorem komputera. Portal ZIP zawiera także spis wszystkich placówek medycznych, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia ma podpisane umowy - można sprawdzić adres i telefon do rejestracji, godziny pracy poradni, mapy dojazdu.

Wszystkie osoby, które nie zdążyły uzyskać danych dostępu do swojego konta ZIP (hasło i login) w Urzędzie Gminy, mogą osobiście zgłosić się do Delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Koninie, ul. Szpitalna 43, tel. 63 240 29 18 lub w Kaliszu ul. Kolegialna 4, tel. 62 501 89 70 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności