Dziś jest piątek, 16.11.2018, imieniny Edmunda, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to m.in. internetowa aktywna mapa, na którą każdy w prosty sposób może nanieść niepokojące go zdarzenia i sytuacje zagrażające naszemu bezpieczeństwu.

Baner i link do takiej interaktywnej mapy na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Turku umieściliśmy na głównej stronie naszego gminnego portalu: malanow.pl

Klikając w baner znajdujący się na głównej stronie portalu przechodzimy na stronę Mapy Zagrożeń. Otwiera nam się kontur Polski, który łatwo powiększamy, wybierając region, gminę, miejscowość, ulicę a nawet poszczególne posesje. Z lewej dolnej strony ekranu odnajdziemy czerwone kółko, które pozwoli nam określić rodzaj niebezpieczeństwa: zbyt szybko jeżdżące samochody, niszczenie mienia, publiczne spożywanie alkoholu, źle parkujące samochody, itd. Następne kroki to wskazanie miejsca, w którym stwierdziliśmy zdarzenie, określenie czasu zdarzenia i zapisanie go na mapie. Wszystko intuicyjnie i prosto.

W ten sposób nasza informacja trafia do policji, która napływające informacje weryfikuje i podejmuje stosowne działania.

Oczywiście w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zawsze lepiej jest zawiadomić policję telefonicznie wybierając numer 997 lub 112.

Info.SE


Pozostałe aktualności