Dziś jest czwartek, 21.11.2019, imieniny Janusza, Marii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » 11 LISTOPADA 2018 ROKU W MALANOWIE - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA 2018 ROKU W MALANOWIE - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA 2018 ROKU W MALANOWIE - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Mieszkańcy Gminy Malanów !

            11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Marzenia wielu pokoleń Polaków o niepodległym i wolnym państwie stały się rzeczywistością.

            11 listopada 1918 roku to data szczególna w historii naszego Narodu. To najważniejsze polskie święto narodowe, symbol zwycięskiej walki o wolność i niepodległość. W tym szczególnym czasie, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dumni z naszych przodków, pamiętajmy o narodowej wspólnocie i powinnościach wobec naszej Ojczyzny.

            Zwracam się do Państwa, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości poprzez aktywne uczestnictwo w uroczystościach i wywieszenie w godnych miejscach polskich flag. Niech ten patriotyczny gest będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

           Apeluję także do instytucji i przedsiębiorców działających w naszej Gminie o włączenie się w świąteczne obchody i wywieszenie biało-czerwonych flag w miejscach pracy, podkreślmy w ten sposób nasze poczucie wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski.

           Wywieszenie flagi to deklaracja tożsamości i przywiązania do tradycji, a widok flag łopoczących za oknami naszych domów, wywieszonych w miejscach pracy na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców Gminy Malanów.

 Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami !

 

                                                                                  Sławomir Prentczyński

                                                                                                Wójt

                                                                                          Gminy Malanów


Pozostałe aktualności